Dom i Wnętrze

Dobrej jakości materac 100×200 do sypialni

Każdy materac 100×200 lub też o innych wymiarach to inwestycja, której koszt będzie nam zwracał się przez długi okres czasu. Średni czas użytkowania jednego materaca wynosi siedem lat. Jak jednak wybrać dobry materac, aby zapewnić sobie komfortowe warunki w sypialni?

Stary na nowy

Pierwsze co musimy zrobić to badanie odnoszące się do jakości materaca znajdującego się w naszej sypialni. Jeżeli już na pierwszy rzut oka widzimy, że cała powierzchnia spania ma znaczące ślady użytkowania i materiał jest odkształcony, to czas na nowy materac 100×200. Wybierając nowy model możemy pokierować się średnią żywotnością ich podzieloną ze względu na materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Według producentów i użytkowników najdłuższą żywotnością cechują się materace lateksowe – ok. 12 lat. Najkrócej “żyją” materace poduszkowe – ok. 7 lat. Pośrodku znajdują się materace hybrydowe, których żywotność wynosi około 10 lat. Żywotność materacy piankowych jest podobna do hybrydowych.

Lateksowy materac 100×200

Zaliczane do materacy wysoko budżetowych, cechują się wspaniałymi właściwościami funkcjonalnymi i zdrowotnymi. Jeżeli jednak nie możemy szaleć z wydatkami, a uparcie dążymy do tego, aby mieć lateksowy materac 100×200 musimy liczyć się z tym, że wypełnienie będzie zmieszane. W każdym razie, tego rodzaju materace bardzo dopasowują się do kształtu ciała człowieka. Bardzo szybko reagują na nacisk ze strony naszego ciała. Warto docenić również ich właściwości chłodzące (w szczególności w lecie), jak również antybakteryjne. 

nowoczesne meble na taras zadaszenie tarasu pergola fotel wiszący do ogrodu