Ciekawe

Idealna skóra – wykorzystaj laser frakcyjny CO2

Szukając metod na odmłodzenie czy zachowanie młodości twarzy często sięgamy po liczne kremy, balsamy, olejki. Preparaty kosmetyczne działają jednak wyłącznie powierzchniowo, nie mając większego wpływu na jakość naszej skóry. Aby skutecznie walczyć ze zmarszczkami czy innymi problemami skórnymi warto wykorzystać laser frakcyjny CO2. Czym on jest i jak działa?

Laser frakcyjny CO2 – skuteczna metoda na walkę z niedoskonałościami skóry

Wykorzystanie lasera w medycynie jest dzisiaj powszechne – laser pozwala na generowanie wiązki światła o określonej długości, która może penetrować skórę i wywoływać określone efekty. Szukając sprawdzonego sposobu na walkę z niedoskonałościami skóry twarzy warto postawić na laser frakcyjny CO2. W przypadku lasera tego typu sprawdza się on doskonale w leczeniu zmian takich jak przebarwienia, ale również blizny potrądzikowe czy blizny pochorobowe. Laser frakcyjny CO2 pozwoli też na skuteczną walkę ze zmarszczkami i pozwoli na odmłodzenie skóry. Jak to możliwe?

Laser CO2 to urządzenie emitujące wiązkę światła – wiązka ta nakierowana jest bardzo precyzyjnie na konkretne elementy skóry twarzy. Wiązka powoduje podgrzanie wody w komórkach i jej odparowanie – w ten sposób powstają w kontrolowany sposób mikrouszkodzenia, które pobudzają organizm do wzmożonego procesu regeneracyjnego. Aby zabiegi laserem frakcyjnym CO2 były skuteczne konieczne jest nie tylko dobranie odpowiedniej długości wiązki światła, ale też określenie, na jakiej powierzchni i z jaką częstotliwością skóra będzie naświetlana. Po zabiegu skóra pozostaje zaczerwieniona i konieczne jest kilka tygodni czasu na jej rekonwalescencję. W tym czasie zabronione jest opalanie się, używanie silnych kosmetyków.

Laser frakcyjny CO2 – przeciwwskazania

Wśród najczęstszych przeciwwskazań do zabiegów laserem frakcyjnym CO2 wyróżnia się dermatologiczne problemy skórne, stany zapalne. Przeciwwskazaniem jest również ciąża i czas połogu, choroby nowotworowe.

meble minimalistyczne Zestaw ogrodowy z aluminium zadaszenie tarasu pergola