Dom i Wnętrze

Jak sprawić, aby jadalny stół zmienił się nie do poznania?

Każdy posiłek w rodzinnym gronie powinien być wyjątkowy – przekonują producenci sztućców i wyposażenia kuchennego. Jak zadbać o to, aby to, co na stole cieszyło oczy i podniebienie? Poza doskonałymi przysmakami wybierzemy odpowiedni zestaw sztućców, który uświetni każde spotkanie przy stole. Co proponują nam najlepsi producenci?

Sztućce dopasowane do potrzeb

Nowoczesne sztućce zaskoczą nas pod wieloma względami. Są to elementy wyposażenia jadalni dopasowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających użytkowników. Zestaw sztućców może składać się z 24, 48 lub nawet 68 elementów – tak skonstruowane zestawy odpowiednie będą zarówno dla klasycznych posiłków w gronie najbliższych, jak i imprez, kiedy zapraszamy do naszego domu znajomych. Warto dodać, że sztućce sprzedawane są w eleganckich walizkach, a topowi producenci oferują możliwość stworzenia indywidualnego grawera na nich. Dzięki temu sztućce zyskują charakteru!

Z czego tworzone są nowoczesne sztućce? Przede wszystkim jest to stal nierdzewna – materiał ten jest wysoce odporny na odkształcenia, zarysowania, jak również na wilgoć czy na pojawianie się ognisk korozji. Takie sztućce bez obaw możemy czyścić w zmywarkach domowych.

Jakie wzory sztućców wybierać?

Projektanci co sezon proponują nam nowe, oryginalne sztućce z ciekawymi zdobieniami – warto dać sobie nieco czasu i wybrać model, który faktycznie pasować będzie do naszych oczekiwań. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się sztućce inspirowane stylem skandynawskim czy minimalistycznym. Sztućce te mają zazwyczaj wydłużone trzonki i nieco węższą linię. Dużym zainteresowaniem cieszą się również sztućce bogato zdobione, z licznymi ornamentami czy tez motywami florystycznymi. W kolekcjach producentów znajdziemy też sztućce dedykowane dla najmłodszych.