Dom i Wnętrze

Jasna sypialnia w stylu prowansalskim

Z czym kojarzy nam się styl prowansalski? Z naturą, lekkością, prostotą i…lawendą. Prowansja jest regionem, gdzie lawenda dominuje. Jakie motywy, oprócz lawendy, powinna mieć sypialnia w stylu prowansalskim

Modna sypialnia w stylu prowansalskim

Sypialnia w stylu prowansalskim staje się modnym motywem z ostanich latach. Coraz więcej osób decyduje się na taki motyw przewodni, ponieważ kojarzy nam się on z bliskością natury, która ma kojący wpływ na nasze zmysły. W sypialni jest coś takiego potrzebne, ponieważ dzięki temu będzie można zapewnić sobie odpoczynek i spokój. Sypialnia w takim stylu bazuje na jasnych kolorach związanych z naturą i na naturalnych materiałach. Przez to właśnie niektórzy kojarzą styl prowansalski ze stylem skandynawskim, aczkolwiek obydwa trendy są od siebie różne. Ich jedynym motywem wspólnym jest jasność.

Sypialnia z drewnem

Jeżeli chodzi o materiały, to sypialnia w stylu prowansalskim kocha drewno. Aczkolwiek niekoniecznie trzeba decydować się na jego naturalną wersję. Doskonałym pomysłem będzie drewno bielone lub też zażółcone. Drewniane meble, czyli łóżko, komoda, szafka nocna, szafa na ubrania, będą pięknie komponować się na tle jasnych ścian. Można postawić na meble na których widać delikatne przetarcia (wykonane celowo), dzięki czemu charakter mebla stanie się bardziej majestatyczny, wiekowy. Jeżeli komuś zależy na pomieszczeniu urządzonym w tym stylu, to może zdecydować się na szukanie mebli na pchlim targu staroci.

 

meble tarasowe ekskluzywne nowoczesne meble na taras web7group.com