Ciekawe

Obrączka ślubna – jaki model okaże się najlepszy?

Decyzja o wstąpieniu w związek małżeński to poważny krok w dorosłość, który z pewnością wpływa na życie dwojga ludzi. Przygotowując się do tego ważnego dnia nie możemy zapomnieć o obrączkach! Obrączka świadczy nie tylko o stanie cywilnym, ale jest także uniwersalną biżuterią, która noszona będzie każdego dnia. Jakie warunki ma ona spełniać?

Obrączka – codzienna biżuteria

Obrączki noszone są na co dzień – oznacza to, że musza być one funkcjonalne, uniwersalne i trwałe. Współcześnie producenci i jubilerzy zaoferują na wiele interesujących modeli obrączek, różniących się przede wszystkim kruszcem, ale i kolorem, zdobienia czy wtopionymi kamieniami. Istotne jest to, aby wybór kruszcu był świadomy: obrączka ślubna musi być zabezpieczona przed niewielkimi rysami, wilgocią, działaniem zmiennych temperatur. W przypadku pań istotne jest także to, aby pasowała ona do pierścionka zaręczynowego. Ciekawą nowością jest komplet obrączek, w którym model damski posiada niewielki frez, aby pierścionek zaręczynowy z kamieniem jeszcze piękniej się układał obok.

Obrączka jest biżuterią, która nie może przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności. Istotne jest to, aby była wykonana z trwałego materiału. Najpopularniejsze są obrączki złote próby 585, jednak wiele osób decyduje się także na obrączki z tytanu czy platyny.

Obrączki ze zdobieniami i kamieniami

Ciekawą alternatywa dla klasycznych, gładkich obrączek są modele z subtelnymi zdobieniami. Najczęściej są to odpowiednie frezy, które tworzą fantazyjne wzory i struktury. Coraz więcej par decyduje się też na obrączki, które zdobi rząd kamieni. Niebieski kamień taki jak tanzanit czy szafir wspaniale wygląda w połączeniu ze złotem, dodatkowo może być uzupełnieniem pierścionka zaręczynowego z tym samym kamieniem.

 

 

meble na taras aluminiowe producent mebli ogrodowych metalowych http://ladnytaras.pl