Dom i Wnętrze

Odpocznij wygodnie blisko domu – leżanka ogrodowa

Przydomowy ogród czy taras to idealne miejsca na odpoczynek po długim dniu poza domem – dzięki meblom takim jak leżanka ogrodowa stworzymy ciekawą aranżację tego miejsca i zapewnimy sobie i bliskim komfort przez całe lato! Jakie meble ogrodowe wybrać, aby mieć pewność ich wysokiej jakości? Co dzisiaj zaproponują nam najlepsi producenci w kraju?

Leżanka ogrodowa – funkcjonalny mebel dla każdego

Nie bez powodu leżanka ogrodowa jest jednym z najchętniej kupowanych mebli ogrodowych. Sprawdza się ona na tarasach, w ogrodach, na balkonach, blisko basenów. Leżanki często kupowane są także jako elementy wyposażenia salonów SPA czy łaźni.

Leżanka ogrodowa jest niezwykle funkcjonalnym meblem – może być on wykorzystywany zarówno przez osoby pragnące się opalać, czytać w cieniu parasola czy też zdrzemnąć się na świeżym powietrzu. Leżanka ogrodowa posiada regulowany zagłówek, o którego pozycji decyduje sam użytkownik. Sporym udogodnieniem są również podłokietniki oraz niewielkie kółeczka, dzięki którym przesuwanie mebla z miejsca na miejsce stanie się znacznie prostsze.

Leżanka ogrodowa z technorattanu i tworzyw syntetycznych

Wśród dostępnych leżanek warto wymienić dwa modele. Pierwszy to leżanka ogrodowa technorattanowa, której wierzch tworzy plecionka syntetyczna. Technorattan jest materiałem o nieporowatej strukturze, który nie chłonie brudu czy wilgoci, przez co jego czyszczenie nie sprawi problemów. Drugi rodzaj leżanki to model, który wypełniony jest elastyczną i trwałą siatką – mebel ten ma niezwykle nowoczesny design, przez co sprawdzi się w otoczeniu minimalistycznym. Stelaże leżanek ogrodowych tworzone są z lekkiego aluminium malowanego proszkowo. Zastosowanie tego tworzywa pozwoliło na znaczne obniżenie wagi mebla.