Ciekawe

Oryginalne tonery do drukarek czy zamienniki?

 

Właściciele profesjonalnego sprzętu drukującego mają do wyboru nie tylko oryginalne tonery do drukarek, ale również zamienniki. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też tym bardziej warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Co wybrać?

Zamienniki do tonera mogą kosztować nawet o połowę mniej niż oryginalne tonery. Przy bardzo częstym drukowaniu oszczędności w skali miesiąca mogą być naprawdę bardzo znaczne, dlatego też należy tym bardziej zwrócić uwagę na koszty wydruków.

Warto wspomnieć jednak o tym, że jakość druków z wykorzystaniem zamienników może być bardzo różna. Trafiają się lepsze i gorsze zamienniki. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że zamienniki od mało znanych producentów mogą niestety na stałe uszkodzić sprzęt drukujący. Aby uniknąć tego problemu należy postawić na dobre i znane marki, które mogą pochwalić się dużym doświadczeniem i wieloma zadowolonymi użytkownikami.

Przy zamiennikach kolor wydrukowanych dokumentów jest mniej intensywny, a co najgorsze na niskiej jakości papierze mogą pojawić się nieprzyjemne dla oka zanieczyszczenia. Warto wspomnieć również o tym, że wydajność w zamiennikach może okazać się również zdecydowanie niższa niż deklarowana.

O czym należy pamiętać?

Osoby, które decydują się na zamienniki powinny pamiętać o tym, że wielu producentów w przypadku awarii sprzętu, może odmówić naprawy. Nowoczesne drukarki potrafią zapisywać informacje o tym, jakie tonery były stosowane, dlatego też nie będzie można skorzystać z gwarancji na sprzęt.

Wiele zamienników niskiej jakości może również odmówić współpracy z drukarkami. Uważać należy przede wszystkim na bardzo tanie tonery do drukarek, których jest pełno na aukcjach internetowych.

A może niezawodne tonery regenerowane?

Ciekawą alternatywą dla zamienników są regenerowane tonery do drukarek, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność. Praktycznie w każdym większym sklepie komputerowym można znaleźć zregenerowane kasety z tonerami oryginalnymi i zamiennikami.

Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które specjalizują się w regeneracji tonerów oryginalnych. W tym konkretnym przypadku należy zanieść własny toner do regeneracji, gdzie zostanie ponownie napełniony. Regeneracja jest dobrym wyborem dla wysokiej jakości tonerów, które są bardzo często użytkowane. Pamiętać należy jedynie o tym, aby korzystać z profesjonalnych punktów serwisowych, które specjalizują się w kompleksowej regeneracji tonerów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl.

cuncambias.org Zestawy tarasowe schuh-wetsch.org