Strona główna » Audyt FSC – co należy wiedzieć na ten temat?
Ciekawe

Audyt FSC – co należy wiedzieć na ten temat?

Wielu przedsiębiorców zwraca uwagę na to, czy ich ewentualny, nowy partner biznesowy jest posiadaczem międzynarodowego certyfikatu. Tak, mała rzecz, ale jakże istotna, która może doprowadzić do tego, że wszelkie negocjacje biznesowe zostaną zerwane – jeżeli takich certyfikatów firma nie będzie posiadać. Przykładem takiego certyfikatu może być FSC. 

Aplikacja na certyfikat

Warto również zaznaczyć, że wielu klientów w świadomy sposób podchodzi do tego tematu. Kryterium wyboru często jest certyfikat FSC. Nawet, jeżeli ma to być związane z koniecznością wyższej ceny. Ale nie ma się co oszukiwać – wszyscy wolą te osoby, które dbają o środowisko naturalne. Również, jeżeli chodzi o nawiązywanie współpracy biznesowej.

Jak można zdobyć certyfikat FSC? Dzięki temu, że odbędzie się audit fsc. Za jego wykonanie odpowiedzialna jest specjalna jednostka certyfikująca. Proces przyznawania certyfikacji może i do przyjemnych nie należy, ale w przyszłości okaże się opłacalny. Wśród polecanych jednostek certyfikujących można zdecydować się na DJB doradztwo. To właśnie do takich firm trzeba będzie przekazać szczegółowe informacje na temat prowadzonej przez siebie działalności, włączając w to nawet takie fakty, jak ilość zatrudnionych pracowników, ilość oddziałów. Należy również pamiętać o tym, aby udostępnić informacje na temat dostawców materiałów i podwykonawców.

Cena za audyt FSC

Nie da się na samym wstępie określić, ile taki audyt będzie kosztował. Nie ma jednej ceny, ponieważ koszt procesu certyfikacji zależny jest od wielu czynników. W skrócie chyba można powiedzieć, że im większa firma, tym większe koszta. Również, jeżeli mowa jest o zasobach leśnych, jakie również można poddać procesowi certyfikacji. Można za to poprosić o wycenę, co jest wręcz wskazane – w różnych firmach. Dzięki temu będzie można dowiedzieć się, kto tak naprawdę ma najkorzystniejszą ofertę – nie tylko, jeśli chodzi o cenę, ale również jej zakres.

Umowa na certyfikację

Jednostka certyfikująca została wybrana. Czas na to, aby podpisać umowę. Znaleźć tam będzie można wiele zapisów, ale warto bacznie im się przyjrzeć. Chociażby z tego względu, aby znaleźć tam zapis o kosztach, jakie trzeba będzie pokryć. Tym bardziej, że cały proce certyfikacji będzie trwał pięć długich lat. Należy również upewnić się, że dana firma będzie miała szansę na to, aby dokumenty otrzymać nie tylko w formie standardowej ale także elektronicznej. Dokument musi zostać także wydany w języku polskim i anglojęzycznym.