Strona główna » Czy warto montować wanny asymetryczne?
Ciekawe

Czy warto montować wanny asymetryczne?

Nowoczesne łazienki to pomieszczenia, które zachwycają najczęściej już na pierwszy rzut oka. Do ich urządzenia przywiązuje się ogromną wagę, a właściciele często korzystają z usług projektantów wnętrz - wszystko po to, by połączyć funkcjonalność z niesamowitą estetyką. Coraz częściej spotykanym rozwiązaniami w łazienkach są wanny asymetryczne.

Nowoczesne łazienki to pomieszczenia, które zachwycają najczęściej już na pierwszy rzut oka. Do ich urządzenia przywiązuje się ogromną wagę, a właściciele często korzystają z usług projektantów wnętrz – wszystko po to, by połączyć funkcjonalność z niesamowitą estetyką. Coraz częściej spotykanym rozwiązaniami w łazienkach są wanny asymetryczne.

Dlaczego warto zdecydować się na wannę asymetryczną?

Wanny asymetryczne potrafią przebierać najróżniejsze formy, dlatego są bardzo oryginalne i stanowią niebanalną dekorację pomieszczenia. Zazwyczaj ich przestrzeń kąpielowa jest dość spora, dlatego korzystanie z nich wiąże się z ogromnym komfortem. Nic więc dziwnego, że na wanny asymetryczne decyduje się coraz większa liczba klientów. Zauważają to producenci i dostarczają coraz to nowsze rozwiązania, które zachwycają już na pierwszy rzut oka. W sklepach budowlanych nie brakuje wanien asymetrycznych, dlatego każdy klient będzie w stanie wybrać dla siebie taką, która najbardziej mu odpowiada.

Wybór wanien asymetrycznych w sklepach

Wanny asymetryczne potrafią przybierać najróżniejsze kształty. Zazwyczaj zbudowane są na planie trapezu, trójkąta lub pięciokąta. Nie oznacza to jednak, że czasem nie przybierają naprawdę fantazyjnych form. Jeśli chodzi o materiał z jakiego są wykonane, to najczęściej spotykany jest akryl. Jego ogromnymi zaletami są: niewielka waga, dobre trzymanie ciepła, odporność na przebarwienia oraz możliwość montażu hydromasażu. Warto wiedzieć, że wanny akrylowe przybierają najróżniejsze formy i wzory. Jeśli chodzi o wanny asymetryczne, często też bywają wykonane ze stali pokrytej emalią. Na ich zakup decyduje się bardzo wiele osób, a to ze względu głównie na ich niską cenę. Są dość lekkie, jednakże woda do nich nalana dość szybko stygnie. Nie ma możliwości, aby zamontować w nich hydromasaż.

Osoby zastanawiające się, czy znaleźć w łazience miejsce na wannę asymetryczną, czy też może na prysznic, nie muszą więcej się tym kłopotać. Okazuje się bowiem, że wystarczy do wanny asymetrycznej dobrać odpowiednią baterię oraz parawan nawannowy, by w łatwy i szybki sposób połączyć obie funkcje. Od tej pory nic nie stoi na przeszkodzie, by w wannie wziąć prysznic. Kupując wannę asymetryczną warto też zastanowić się nad jej dodatkowymi funkcjonalnościami, takimi jak: dodatkowe siedzisko lub uchwyt do wstawania, szczególnie przydatny, kiedy z wanny korzystają osoby starsze.

Podsumowując, wanny asymetryczne są bardzo obecnie modnym rozwiązaniem, które na pewno doda nowoczesności i sznytu każdej łazience.

https://perfect-meble.pl https://huddled.com.pl https://gazetastonoga.pl