Strona główna » Dobry i bezpieczny kask do jazdy konnej
Ciekawe

Dobry i bezpieczny kask do jazdy konnej

Przed przystąpieniem do jazdy konnej, należy pamiętać o dwóch elementach. Pierwszy – odpowiednie przygotowanie konia. Drugi – samodzielne przygotowanie się, czyli ubranie odpowiednich akcesoriów. Nigdy nie można zapomnieć o tym, że na głowie powinien znaleźć się kask do jazdy konnej. 

Dlaczego kask do jazdy konnej? 

Niektórzy będą narzekać na to, że taki kask, który nazywany jest również toczkiem, musi znajdować się na głowie. No bo najzwyczajniej w świecie będzie im niewygodnie. No tak, ale jeżeli ktoś świadomie rezygnuje z tego elementu musi wiedzieć, że naraża się na utratę zdrowia, a także życia. W internecie można bez problemu znaleźć historię jeźdźców, którzy zmarli podczas jazdy konnej, ponieważ spadli z grzbietu prosto na ziemię. Może i nie zawsze tego typu wypadki kończyć się muszą śmiercią, ale często dochodzi do przerwania odcinka szyjnego, a co za tym idzie, do trwałego inwalidztwa. Czy ktoś chciałby samodzielnie skazać się na tego typu wyrok?

Normy bezpieczeństwa

Chyba więc każda osoba zdaje sobie sprawę z tego, że kask do jazdy konnej to jeden z takich elementów, który może się przydać. Decydując się na zakup, należy wybrać taki produkt, który będzie spełniał obowiązkowe normy bezpieczeństwa VG1 01.040 2014-12. W ofercie sklepów dostępne są takie kaski, które są naprawdę wygodne, więc nikt nie będzie miał na co narzekać. Jest tego naprawdę spora ilość. Zawsze należy pamiętać o tym, aby kaski dla jeźdźców dobierać w sposób indywidualny, dopasowany do rozmiarów danej głowy.