Strona główna » Jakie parametry są ważne przy zakupie kasku rowerowego?
Ciekawe

Jakie parametry są ważne przy zakupie kasku rowerowego?

 

Kask rowerowy to niezwykle ważny element wyposażenia zarówno zawodowego rowerzysty, jak i osoby, która taki sport uprawia jedynie hobbystycznie. Czym się należy kierować przy jego zakupie? Czy design odgrywa jakąś rolę podczas wyboru? A może trzeba brać pod uwagę tylko inne czynniki?

Wygląd kasku rowerowego

Kaski rowerowe są produkowane w różnych kolorach i wzorach. Dzięki temu można znaleźć coś, co będzie odpowiadało gustowi zarówno męskiemu, jak i damskiemu oraz dziecięcemu. Oczywiście sam design nie ma zupełnie związku z bezpieczeństwem stosowania kasku, jednakże nie znaczy to, że nie jest on ważny. Dlaczego można tak powiedzieć?

Ponieważ estetyczny, modny i oryginalny kask z pewnością będziemy nosić znacznie chętniej i nie dotyczy to jedynie dzieci, ale także osób dorosłych. Z tego względu, jeżeli to tylko możliwe, warto wybrać to, co się naprawdę podoba, na przykład pod względem kolorystycznym. Jeżeli jednak kask rowerowy nie ma odpowiednich parametrów, nawet jeżeli nam odpowiada pod względem wizualnym, nie należy go kupować.

Wytrzymałość i kwestie bezpieczeństwa

By kaski rowerowe odpowiednio spełniały swoje zadanie, na pewno muszą być zbudowane z trwałych materiałów, które są odporne na uderzenia. Na przykład jeżeli dojdzie do upadku z roweru i kask uderzy w krawężnik, ale pęknie, nie będzie stanowił odpowiedniej ochrony, ponieważ jego ostre części mogą wbić się w głowę. Jak zyskać pewność, że konkretny kask rowerowy będzie idealnie spełniał swoje zadanie?

Po pierwsze jeżeli posiada wszelkie certyfikaty i atesty bezpieczeństwa. Ponadto to ważne, by wybrać akcesorium dobrej firmy. Chińskie, tanie kaski rowerowe nie tylko nie zapewnią odpowiedniej ochrony, ale nawet mogą być groźne, ponieważ dają fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Z tego względu nigdy nie należy ich kupować, chociaż kuszą niską ceną.

Wygoda i komfort

Niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa, ale także wygody użytkownika jest to, by kask nie był zbyt ciasny czy nie uwierał. Ponadto musi dobrze pasować i przylegać do głowy, czyli nie być zbyt duży. Przed ostateczną decyzją dobrze jest sprawdzić chociaż kilka kasków, ponieważ każdy z nas ma inny kształt głowy.

Czy dobrym pomysłem jest kupowanie kasków rowerowych przez internet? Owszem, ale tylko wtedy, jeżeli dokładnie zmierzymy obwód głowy. Można też taki sam model przymierzyć w sklepie stacjonarnym, a później zamówić przez internet, na przykład jeżeli liczymy na niższą cenę lub szukamy jakiegoś unikalnego pod względem wzoru czy koloru produktu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kaski rowerowe.