Strona główna » Meble ogrodowe – jaki komplet wybrać?
Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe – jaki komplet wybrać?

 

Okres wiosny i lata to najlepszy czas na odpoczynek blisko natury i w otoczeniu zieleni. Nie trzeba wiele, aby zorganizować sobie blisko domu miejsce wypoczynkowe dopasowane do naszych potrzeb. Olbrzymi wybór elementów takich jak meble ogrodowe sprawia, że bez trudu zaprojektujemy przestrzeń dopasowaną do naszych indywidualnych potrzeb. Jakie meble wybrać, aby cieszyć się latem w ogrodzie czy na tarasie?

Meble ogrodowe – jakie materiały wybierać?

Nowoczesne meble ogrodowe zaskoczą nas nie tylko wspaniałym wyglądem, ale i wysoką odpornością na uszkodzenia czy zmienne warunki atmosferyczne – jest to zasługą zastosowania wysokiej jakości materiałów do ich tworzenia. Wśród rekomendowanych kolekcji wymienia się meble ogrodowe technorattanowe, w przypadku których wierzch mebla tworzy plecionka technorattanowa o nieporowatej strukturze. Technorattan jest doskonale znany w Polsce – dzisiaj projektanci proponują nam meble z tego tworzywa, idealnie wpisane w najnowsze trendy. Technorattan nie wchłania brudu czy wilgoci, jest zabezpieczony przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i płowieniem. Stelaże mebli technorattanowych tworzone są z lekkiego, malowanego proszkowo aluminium, które nie jest podatne na wilgoć czy korozję. Dzięki zastosowaniu aluminium możliwe stało się również znaczne zmniejszenie końcowej wagi krzeseł czy stolików.

Meble ogrodowe modułowe

Meble ogrodowe to również nowoczesne wzornictwo – doskonałym przykładem są tu meble ogrodowe modułowe. To koncepcja, w której komplet mebli składa się z elementów, które możemy wykorzystywać osobno lub też łączyć ze sobą. Fotele posiadają niewielkie złączki, które pozwalają połączenie ich w obszerną sofę narożną. Meble modułowe również posiadają aluminiowe stelaże – zapewnia to lekkość konstrukcji i prostotę w podnoszeniu jej elementów.