Strona główna » Poradnik początkującego kierowcy – co należy mieć w swoim samochodzie?
Motoryzacja

Poradnik początkującego kierowcy – co należy mieć w swoim samochodzie?

Wreszcie zdałeś prawo jazdy i kupiłeś pierwszy, wymarzony samochód? Zanim jednak wyjedziesz na miasto swoim najświeższym nabytkiem, powinieneś bliżej się mu przyjrzeć. Wszystkim osobom rozpoczynającym swoją przygodę z motoryzacją podpowiadamy, jakie elementy powinny bezwzględnie znaleźć się w każdym samochodzie i jakie akcesoria mogą okazać się przydatne podczas jazdy.

Zestaw obowiązkowy

Obowiązkowe wyposażenie każdego samochodu określone jest przez polskie prawo. Wśród elementów, które bezwzględnie muszą znaleźć się w każdym pojeździe, wymienić możemy trójkąt ostrzegawczy, kamizelkę odblaskową oraz gaśnicę, która powinna znajdować się nie w bagażniku, ale łatwo dostępnym dla kierowcy miejscu. Nieposiadanie tych elementów może zagrażać zdrowiu kierowcy i pasażerów podczas nieprzewidzianych incydentów oraz grozi niemałym mandatem.

Co warto mieć?

Oprócz obowiązkowego pakietu, który umożliwia właściwą reakcję w sytuacjach zagrożenia, w schowku czy bagażniku warto mieć jeszcze kilka innych, przydatnych dodatków. Na pierwszym miejscu należy w tym momencie wymienić apteczkę, w której znajdą się chusta, nożyczki, bandaż i opatrunek, rękawiczki, plastry, jednorazowe chusteczki odkażające i ampułki soli fizjologicznej. Przydatna okaże się latarka, lewarek, klucz umożliwiający wymianę koła, zestaw głośnomówiący, skrobaczka do szyb oraz odmrażacz, niezwykle przydatny uchwyt na telefon umożliwiający swobodne korzystanie z GPS, kartki papieru oraz długopis.

Samochodowe zakupy w Internecie

Obawiasz się, że skompletowanie całego zestawu może być dużym obciążeniem? Pieniądze oraz czas zaoszczędzisz, wyposażając się w sklepie internetowym. Na stronie motopiema.pl znajdziesz wszystkie akcesoria, które zapewnią Ci komfort i bezpieczeństwo jazdy w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

http://researchmarket24.com/ksiegowy-w-niemczech-prowadzenie-swojej-firmy-nie-musi-byc-trudne/ http://mundopediu.com/gorskie-szalenstwo-w-zasiegu-krakowa-najlepsze-miejsca-na-narty-w-okolicy-miasta/ https://musicinfium.com/dobra-hulajnoga-elektryczna/