Strona główna » Skitouring, najlepsza forma treningu?
Ciekawe

Skitouring, najlepsza forma treningu?

Wyjazd na narty jest jak kinder niespodzianka. Dostajesz 3 rzeczy naraz, niesamowite wrażenia natury, lepszą siłę i wytrzymałość.

Wyobraź sobie ośnieżone drzewa, 5 stopni i świetnie utrzymane szlaki. Spacerujesz milę za milą przez piękny zimowy krajobraz w niemal medytacyjnym stanie, w którym jedynymi dźwiękami, które przerywają ciszę, są twoje narty i oddech.

Skitouring lepszy niż siłownia

Zapomnij o staniu w kolejce przed treningami na siłowni. Podczas wycieczki na nartach trenujesz wszystkie główne grupy mięśni w ciele. Na zmianę na stokach lub na łyżwach można stawiać czoła nogom i pośladkom na różne sposoby. Jeśli chcesz bardziej skupić się na tułowiu, po prostu wprowadź dłuższe sekcje za pomocą uderzenia.

Zapomnij o zagraconych lekcjach aerobiku i bieganiu na bieżni. Łagodzisz także ogromne obciążenie, na jakie narażone są twoje stopy i kolana za każdym razem, gdy twoje stopy uderzą o ziemię podczas biegu. Nawiasem mówiąc, czy zauważyłeś, jak bardzo jesteś głodny po wyprawie na skitouring? Wynika to z dużego zużycia energii podczas jazdy na nartach. Istnieje kilka form ćwiczeń, które zapewniają lepszy trening cardio i spalają większą liczbę kalorii dziennie.

Mięśnie brzucha a skitouring

Pomyśl o tym: czy widziałeś kiedyś elitarnego biegacza w cross country bez sześciopaku? Podczas jazdy na nartach mięśnie stabilizujące muszą stale pracować, aby utrzymać ciało w pozycji wyprostowanej, a gdy uderzasz odpowiednią techniką, używasz brzucha w takim samym stopniu, jak wielu na siłowni. Jednak jak zapewne wiesz, nie tylko masz mięśnie brzucha. Mięśnie brzucha nie pojawiają się, jeśli na zewnątrz jest gruba warstwa tłuszczu. Na szczęście, jak wspomniano w powyższym rozdziale, narciarstwo biegowe jest również jedną z najskuteczniejszych form treningu spalania tłuszczu.

Co z treningiem interwałowym? Znajdź stosunkowo płaski szlak, w którym w regularnych odstępach czasu są małe pojemniki. Spaceruj powoli po płaskich obszarach i włóż pułapki interwałowe z maksymalnym wysiłkiem na zboczach.

Zestresowany czy zmęczony psychicznie? Spokojna jazda na nartach w pięknym otoczeniu, gdzie cała uwaga skupiona jest na doświadczeniach tu i teraz — każde wrażenie wizualne, każde przyczepienie i każde przeniesienie ciężaru — to ćwiczenie super uważności.

Sprzęt do skitouringu

Zapomnij o histerii dotyczącej sprzętu. Nie musisz wydawać połowy świątecznego budżetu, jeśli kupujesz bardzo zwyczajny pakiet narciarski, a korzystanie ze stoków jest całkowicie bezpłatne (z wyjątkiem miejsc, w których obowiązuje opłata parkingowa).

https://grybow24.pl/2022/12/jakie-auto-wybrac-by-nie-przeplacac-za-oc/ Beżowa sypialnia https://mebleinfor.pl