Strona główna » Ubezpieczenie motocykla – co powinien wiedzieć każdy miłośnik jednośladów?
Ciekawe

Ubezpieczenie motocykla – co powinien wiedzieć każdy miłośnik jednośladów?

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce i całej Europie, każdy zarejestrowany pojazd mechaniczny musi być objęty podstawowym ubezpieczeniem. Motocykle nie są wyjątkiem od tej reguły. Jakie ubezpieczenie motocykla zagwarantuje bezpieczeństwo  kierowcy i innym uczestnikom ruchu drogowego? Sprawdź!

Podstawowe ubezpieczenie motocykla – OC

Obowiązkiem każdego właściciela motocykla jest wykupienie polisy OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Pierwsza umowa z ubezpieczycielem powinna być podpisana najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu. Ubezpieczenie motocykla zawierane jest na rok. Oznacza to, że ochrona nie wygasa wraz z zakończeniem sezonu na jazdę jednośladem.

Ubezpieczenie motocykla jest na ogół znacznie tańsze niż w przypadku samochodów osobowych. Na poniesione koszty wpływa wiele czynników, między innymi wiek, miejsce zamieszkania i doświadczenie kierowcy oraz marka, model, rok produkcji i pojemność silnika motoru. Co ważne, niewywiązanie się ze swojego obowiązku ma poważne konsekwencje, przede wszystkim finansowe.

Dodatkowa ochrona

Warto pamiętać, że ubezpieczenie OC daje kierowcom jedynie podstawową ochronę. Znaczna część miłośników jazdy na jednośladach decyduje się poszerzyć obowiązkową polisę o dodatkowe ubezpieczenie AC. Autocasco chroni pojazd przed kradzieżą, całkowitym zniszczeniem i uszkodzeniem na skutek zdarzeń losowych. Czołowi ubezpieczyciele oferują motocyklistom kompletny pakiet składający się z OC, AC, assistance i NNW. Ochroną może zostać objęte również wyposażenie pojazdu. Rozbudowane ubezpieczenie okazuje się nieocenioną pomocą podczas długich wypraw. Dzięki opiece ubezpieczyciela możesz mieć pewność, że żadna awaryjna sytuacja nie będzie dla Ciebie problemem.

https://zycie.pl/artykul/kary-za-brak-ubezpieczenia/1233172 https://tarnow.net.pl/articles/s/i/460453 https://wadowiceonline.pl/sponsorowane/26531-dlaczego-musimy-miec-ubezpieczenie-samochodu