Strona główna » Ubezpieczenie podróży – warto?
Zdrowie i Uroda

Ubezpieczenie podróży – warto?

Bilety lotnicze i noclegi zabukowane, walizki spakowane, wszyscy w wyśmienitych humorach… Czy aby na pewno jesteś dobrze przygotowany do wakacyjnego wyjazdu na drugi koniec kontynentu? Zanim na dwa tygodnie opuścisz dom, warto wykupić odpowiednią polisę. Dlaczego? Sprawdź!

Przezorny zawsze ubezpieczony

Kontuzje, wypadki, choroby i inne niespodziewane sytuacje mogą przytrafić się nam w najmniej spodziewanych momentach, również podczas wypoczywania na spokojnej, greckiej wyspie. Niestety, koszty hospitalizacji, transportu medycznego czy specjalistycznych leków mogą osiągać zawrotne sumy, a standardowa karta EKUZ ma ograniczony zakres ochrony. Osoby chronione polisą turystyczną nie są zdane na siebie – wszelkie niespodziewane koszty tego typu pokryje ubezpieczyciel.

Przydatne OC

Twoje dziecko zbiło piłką szybę w hotelowym pokoju? A może przez nieuwagę zniszczyłeś sprzęt osoby wspinającej się z Tobą w górach? Nie musisz płacić z własnej kieszeni – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pokryje straty.

Niskie koszty

Wbrew pozorom kupno polisy turystycznej nie spowoduje znaczącego wzrostu kosztów wycieczki. Koszty ubezpieczenia zależą od kilku czynników (zakresu ochrony, sumy gwarancyjnej, długości pobytu, destynacji, a nawet specyfiki wyjazdu). Przeważnie kompleksowa ochrona zapewniająca nam spokój ducha i pełne bezpieczeństwo kosztuje jedynie kilka złotych dziennie.

 Jak wybrać najkorzystniejszą opcję?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe samodzielnie określa warunki i ceny swoich usług, co przekłada się na duże zróżnicowanie oferty. Aby mieć pewność, że wybierasz dla siebie i najbliższych solidną polisę w dobrej cenie, warto przed podpisaniem umowy skorzystać z internetowej porównywarki, takiej jak mfind.pl. Dzięki stronie nie tylko znajdziesz najkorzystniejszy, spersonalizowany wariant, ale również zakupisz polisę bez konieczności wychodzenia z domu.