Strona główna » Uniwersalny e papier
Ciekawe

Uniwersalny e papier

Mówiąc o innowacyjnych rozwiązaniach, nie sposób jest nie wspomnieć o e papierze. Chodzi tutaj o nowoczesne wyświetlacze oparte na technologii EPD, dzięki którym można szybko, łatwo i tanio zmienić wyświetlane treści, w tym obrazy. Wiele osób z pewnością zastanawia się, do czego można wykorzystać taki elektroniczny papier.

Skąd to zainteresowanie e papierem?

Wyświetlacze wzbogacone o technologię EPD są coraz powszechniej dostępne, a ich cena również jest coraz bardziej przystępna. Nic więc dziwnego, że tak wiele branż po nie sięga. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych wyświetlaczy i kartek papieru. Korzystanie z e papieru jest większą oszczędnością pieniędzy ze względu na jego energooszczędność.

Jako, że w przemyśle szuka się ekonomicznych rozwiązań, e papier sprawdza się idealnie. Wyświetlacze EPD ciszą się dużą popularnością w przemyśle. Podobnie zresztą jak w branży reklamowej. Za ich pomocą można stworzyć energooszczędne tablice informacyjne, które można z łatwością modyfikować zdalnie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Nie tylko w sklepie

Elektroniczne metki na półkach sklepowych z pewnością większości osób już nie dziwią, gdyż jest to popularne rozwiązanie. Podobnie jak elektroniczny rozkład jazdy. W obu przypadkach można liczyć na doskonałą czytelność. Wyświetlacze EPD są wytrzymałe i można aktualizować wyświetlane przez nie treści/obrazy zdalnie. Jest to duże ułatwienie i wygoda.

Po e papier sięga się nawet w branży motoryzacyjnej. Już za kilkanaście lat większość samochodów będzie miała elektroniczne tablice rejestracyjne. Takie innowacyjne rozwiązanie pozwoli na wyświetlanie dowolnych liter i cyfr przez dziesięć lat na jednym ładowaniu. W ich przypadku wykorzystuje się fotowoltaikę.

Cały szereg zalet

Największą zaletą e papieru jest to, że rozwiązanie to jest ekonomiczne. Na tym jednak plusy się nie kończą. Na korzyść wyświetlaczy EPD przemawia to, że gwarantują szeroki kąt obserwacji, dzięki czemu można wyświetlać na nich czytelne treści. Są one widoczne nawet wtedy, gdy padają na nie promienie słoneczne i to z dużej odległości.

Zaletą e papieru jest także to, że ma niewielkie gabaryty i jest stosunkowo lekki. W branży przemysłowej, gdzie wykorzystuje się na masową skalę przeróżne urządzenia elektryczne i nie może dojść do przestojów, technologia EPD sprawdza się idealnie. Wiąże się to z oszczędnością czasu i pieniędzy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem