Strona główna » Na którą wycieczkę fakultatywną warto się wybrać z Alanyi?
Ciekawe

Na którą wycieczkę fakultatywną warto się wybrać z Alanyi?

Alanya to z pewnością jeden z chętniej wybieranych tureckich kurortów. Jest to jednocześnie jeden z najstarszych ośrodków, co sprawia, że bez problemu można znaleźć tutaj niezwykle wiele ciekawych atrakcji, dzięki którym pobyt będzie znacznie przyjemniejszy i niezapominany.

Wycieczki fakultatywne i ich popularność

Pośród wielu atrakcji dla turystów ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim wycieczki Turcja bowiem to kraj, który ma do zaoferowania wiele interesujących miejsc. aby jednak dotrzeć do nich bez większych problemów i jednocześnie zwiedzić je w niezapomniany sposób, warto zamiast samodzielnego zwiedzania wybrać to w formie wycieczek. Turyści mają nie tylko zapewniony transport, ale również przewodnika, który doskonale zna historii poszczególnych miejsc i potrafi odpowiedzieć na pytania turystów. Ponadto często w trakcie takich wycieczek dla jej uczestników organizowane są dodatkowe atrakcje, czyniące wycieczki jeszcze bardziej niezapominanymi.

Gdzie się wybrać z Alanyi?

Wypoczywając w Alanyi bez problemu można skorzystać z wielu ciekawych wycieczek. Jednak ich ilość jest bardzo duża, co wielu osobom sprawia problem z wyborem najbardziej odpowiednich, na wszystkie bowiem na pewno nie starczy czasu. Z pewnością warto zainteresować się wycieczkami takimi jak na przykład wycieczka do Sagalassos i jaskini Insuyu. Można podczas niej podziwiać majestatyczne ruiny miasta Sagalassos, niegdyś będącego stolicą regionu. Jaskinia Insuyu zaś oferuje nie tylko nieco niższą temperaturę wewnątrz, ale również przepiękne stalaktyty i stalagmity, które tworzą niepowtarzalną całość.

Rejs statkiem pirackim

Warto również skorzystać z rejsu statkiem pirackim. Z poziomu pokładu statku można podziwiać nie tylko port, ale również skoki do wody czy nawet karmić piranie. Organizowane codziennie, oferują nieco inne spojrzenie na miasto i jego okolicę.

Nocne pokazy

Ci, którzy chcą przeżyć niezapomnianą przygodę wieczorową porą, powinni zwrócić uwagę na wycieczki na nocne pokazy. W towarzystwie niesamowitych strojów i łodzi można poczuć się niemalże jak w bajce. Dodatkowo atrakcją są starannie zaplanowane i wykonane pokazy laserowe, nadające temu wydarzeniu niesamowitego charakteru.

Interesujące wycieczki

Dobrze jest sprawdzić, w jakie dni odbywają się interesujące wycieczki. Niektóre, jak na przykład res statkiem, pirackim, realizowane są codziennie, inne raz lub dwa razy w tygodniu. Warto już przed przyjazdem przejrzeć oferty, aby móc jak najszybciej zarezerwować bilety na interesujące wydarzenia. Na wiele z nich bowiem szybko może ich zabraknąć ze względu na ogromną ich popularność.