Strona główna » Mała konsola – mebel o uniwersalnym charakterze
Dom i Wnętrze

Mała konsola – mebel o uniwersalnym charakterze

Jak stworzyć oryginalne wnętrza, inspirując się najnowszymi trendami? Okazuje się, że nie jest to trudne. Wśród najchętniej wybieranych trendów wymienia się dzisiaj styl industrialny. Styl industrialny to przede wszystkim niebagatelne wnętrza, ale też meble, które pełnią rolę dekoracji. Mała konsola jest jednym z najciekawszych przykładów!

Mała konsola we wnętrzach loftowych

Styl industrialny cieszy się wielkim zainteresowaniem. Jeszcze do niedawna większość z nas kojarzyła go przede wszystkim z restauracjami, klubami, bistro. Dzisiaj styl loftowy jest chętnie wykorzystywany w mieszkaniach i w domach. Czym się charakteryzuje?

Styl industrialny na pierwszy rzut oka może wydawać się surowy, jednak to pozory. Architekci podkreślają, że odpowiedni dobór kolorów i materiałów pozwoli na wykreowanie przytulnych wnętrz w stylistyce loft. Pomogą w tym przede wszystkim tworzywa takie jak szkło hartowane, stal, beton, ale też lite drewno czy kamień. W pomieszczeniach industrialnych dużą rolę odgrywają też wysokie przeszklenia oraz stylizowane elementy dekoracyjne, jak np. lampy.

Duża rolę w przestrzeniach loftowych odgrywają meble. Mała konsola to świetny przykład wzornictwa wykorzystywanego w aranżacjach industrialnych. Meble loftowe łączą wysoką jakość wykonania, wspaniały wygląd oraz trwałość zastosowanych materiałów. Mała konsola to element, który sprawdzi się w wielu pomieszczeniach domu.

Mała konsola – wielkie możliwości!

Jak zaprojektowana jest mała konsola? Mebel tego typu opiera się na metalowym stelażu, który uzupełniony jest drewnianym blatem i opcjonalnie półką. Lite drewno to najczęściej dąb lub buk, a jasne wybarwienie wspaniale komponuje się z ciemniejszą ramą. Na blacie konsoli ustawić można bukiet kwiatów, ramki ze zdjęciami czy też koszyk na klucze i pocztę.