Strona główna » Nowoczesna kuchnia – inspiracje i porady
Dom i Wnętrze

Nowoczesna kuchnia – inspiracje i porady

Zaprojektowanie funkcjonalnej kuchni nie jest trudne – współcześnie możemy inspirować się licznymi propozycjami topowych projektantów i architektów, korzystać z kreatorów kuchni online. Wśród najchętniej wybieranych trendów wymienia się kuchnie nowoczesne. Czym się odznaczają? Czy kuchnia taka pozwoli na wygodne przygotowywanie posiłków?

Czym odznacza się nowoczesna kuchnia?

Nowoczesne kuchnie to zazwyczaj zwarte, gładkie bryły, które wypełniają w sposób optymalny konkretne wnętrze czy aneks. Gładkie, lśniące fronty nie posiadają klasycznych uchwytów – zamiast tego projektanci stosują frezy lub systemy „push to open”. Kuchnie nowoczesne są również często zabudowane pod sam sufit – dzięki temu uzyskuje się maksimum miejsca do przechowywania niezbędnych przedmiotów. Współcześnie meble kuchenne tworzone są z wysokiej jakości płyt meblowych laminowanych i lakierowanych – materiały te nie odkształcają się, nie są podatne na ścieranie, wnikanie brudu. Fronty uzupełniane są o przeszklenia czy panele dekoracyjne. Warto również uwagę na środek szafek – możliwe jest zastosowanie w nich nowoczesnych akcesoriów, które znacząco polepszą codzienne użytkowanie. Wiele mebli tworzonych jest również pod zabudowę sprzętów AGD, by kuchnia wyglądała spójnie.

Wyspa w nowoczesnej kuchni

Pomysł na kuchnię z wyspą jest chętnie wykorzystywany w średnich i dużych pomieszczeniach. Wyspa to nic innego jak dodatkowy segment meblowy, ustawiony bez połączenia z innymi meblami. Wyspa jest praktycznym rozwiązaniem, kiedy poszukiwana jest dodatkowa przestrzeń do przechowywania. W jej wnętrzu znaleźć można wiele miejsca na przechowywanie garnków, patelni. Przydatny okazuje się też blat wyspy – może być on dodatkowym blatem roboczym lub też miejscem, gdzie podawane będą śniadania, poranna kawa.