Strona główna » Pierwsze wspólne spacery z dzieckiem
Ciekawe

Pierwsze wspólne spacery z dzieckiem

Każdy spacer z małym dzieckiem to wyjątkowa przygoda, podczas której maluch może poznawać okolicę i otaczający go świat. Wspólne spacery to także sposób na zdrowie dla młodych mam oraz możliwość zacieśniania więzi z dzieckiem. Znalezienie funkcjonalnego wózka nie powinno przysporzyć nam problemów – nowoczesne wózki zaskoczą nas budową i licznymi dodatkami!

Jaki wózek wybrać?

Wśród najczęściej wybieranych modeli wymienia się wózki spacerowe oraz wózki 3w1. Obie opcje mają wiele zalet – warto więc przyjrzeć się im z bliska! W przypadku wózków spacerowych są to lekkie i poręczne konstrukcje, które w razie potrzeby w szybki sposób złożymy i schowamy do bagażnika samochodu. Wózki spacerowe dawniej dedykowane były na okres wiosenno-letni, dzisiaj są one odpowiednie do użytkowania przez cały rok – przekonują pracownicy sklepu espiro.pl. Zaletą wózków spacerowych jest bez wątpienia ich lekkość prowadzenia – dużą zasługą są tu koła piankowe, które zapewniają odpowiedni poziom amortyzacji oraz przyczepności do podłoża. Koła piankowe pozwolą na prowadzenia wózka również poza chodnikami, na drogach szutrowych czy w lesie.

Wielofunkcyjne wózki 3w1

O wózkach w typie 3w1 mówi się wiele głównie w kontekście ich użyteczności. Są to wózki z wymiennymi elementami, które mogą być wykorzystywane już od pierwszych dni życia dziecka. W przypadku niemowląt na stelażu ustawia się obszerną i głęboka gondolę, w której dziecko może wygodnie spać. Gondolę można stosować zamiennie z nosidłem. Kiedy dziecko zacznie samodzielnie siadać elementy te wymieniamy na klasyczne siedzisko z możliwością regulowania podnóżka. Takie siedzisko posiada pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, przez co dziecko jest jeszcze lepiej zabezpieczone podczas jazdy. Wózki 3w1 posiadają również dodatkowe torby i kosze na zakupy.