Strona główna » Endermologia – hit w modelowaniu sylwetki
Zdrowie i Uroda

Endermologia – hit w modelowaniu sylwetki

Endermologia to nieinwazyjny, bezpieczny zabieg stosowany w celu modelowania sylwetki i redukcji cellulitu. Sprawdź, na czym polega.

Endermologia – hit w modelowaniu sylwetki

Endermologia stanowi jeden z podstawowych zabiegów stosowanych w celu modelowania sylwetki i redukcji cellulitu. Jest to mało inwazyjna i całkowicie bezpieczna terapia wykonywana w seriach, która przynosi rewelacyjne efekty terapeutyczne. W czym tkwi fenomen tej metody? Sprawdź!

Endermologia – co to właściwie jest?

Endermologia to skuteczna, nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki i redukcji cellulitu. Jest to zabieg opierający się na masażu mechanicznym, wykonywany przy pomocy specjalistycznego urządzenia wyposażonego w głowicę z rolkami, podciśnieniem i zmotoryzowaną klapkę.

Oryginalna endermologia wykonywana jest z użyciem urządzeń francuskiej marki LPG. Twórcą tego zabiegu był Louis Paul Guitay (stąd LPG w nazwie), który w latach 80. XX wieku stworzył pierwowzór dzisiejszego urządzenia do endermologii. Zabieg miał być ulepszoną wersją masażu manualnego. Pierwotnie endermologia LPG służyła do terapii mięśni, zwłóknień oraz blizn.

Na czym polega endermologia LPG?

Endermologia to zabieg modelowania sylwetki, dostępny m.in. w Klinice Miracki w Warszawie. Wykonywany jest przez doświadczonego kosmetologa. Procedura trwa około pół godziny i rozpoczyna się od założenia specjalnego kombinezonu, który ochrania skórę przed bezpośrednim zetknięciem z głowicą. Zabieg nie wymaga znieczulenia ani żadnego specjalnego przygotowania ze strony pacjenta.

Kosmetolog przesuwa głowicę masującą, co pod wpływem próżni, powoduje powstawanie fałdu skórnego. Podczas masażu endermologicznego skóra przybiera kształt fali – umożliwia to dokładne jej rolowanie, na zewnątrz i do wewnątrz. Aby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale także względem siebie. W ten sposób skóra jest mocno ugniatana w różnych kierunkach.

Dla uzyskania optymalnych efektów konieczne jest wykonywanie endermologii w serii zabiegów. Zazwyczaj zaleca się wykonanie kilku, a nawet kilkunastu sesji. Zabiegi wykonuje się mniej więcej dwa razy w tygodniu. Efekty nie są widoczne od razu – pojawiają się stopniowo wraz z postępującymi procesami lipolizy i syntezy kolagenu. Specjaliści zalecają regularne wykonywanie endermologii dla podtrzymania pozytywnych rezultatów. Ważne jest również równoległe przestrzeganie zasad zdrowego stylu życia.

Zabieg antycellulitowy czy modelowanie ciała?

Masaż endermologiczny działa wielokierunkowo. Pobudza krążenie krwi i limfy, usprawnia metabolizm oraz stymuluje skórę do podjęcia procesów regeneracyjnych. Dostarczane do powierzchni skóry mikroimpulsy pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, tym samym przyczyniając się do widocznego ujędrnienia i odmłodzenia skóry. Konsekwencją oddziaływania urządzenia LPG na komórki tłuszczowe jest również aktywacja naturalnego procesu lipolizy. Tkanka tłuszczowa zamieniana jest w energię i usuwana na drodze naturalnych procesów metabolicznych. Dzięki tym właściwościom endermologia działa antycellulitowo i wyszczuplająco. Dodatkowo wspomaga terapię blizn i rozstępów.

Podczas endermologii stosowane jest ciśnienie zmienne, co sprawia, że zabieg jest bardzo skuteczny i jednocześnie niezwykle komfortowy i odprężający. Intensywny masaż uwalnia endorfiny, powodując redukcję stresu i poprawę samopoczucia. Endermologia działa na skórę i tkankę tłuszczową, ale też rozluźnia mięśnie. Zabieg ten poprawia kondycję całego organizmu – wspomaga usuwanie toksyn oraz zmniejsza retencję płynów, dzięki czemu redukuje obrzęki i przeciwdziała gromadzeniu się wody w organizmie.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-ursynow-aleja-ken/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/