Strona główna » Usuwanie cellulitu nie musi być trudne. Poznaj skuteczne zabiegi antycellulitowe
Zdrowie i Uroda

Usuwanie cellulitu nie musi być trudne. Poznaj skuteczne zabiegi antycellulitowe

Walka z cellulitem bywa nierówna. W wielu przypadkach nie pomaga wylewanie siódmych potów na siłowni ani wprowadzanie restrykcji żywieniowych. Chociaż dieta i ćwiczenia są bardzo ważne dla osiągnięcia wymarzonej sylwetki, to z cellulitem mogą sobie nie poradzić. Warto więc połączyć zdrowy styl życia z zabiegami medycyny estetycznej. Przedstawiamy sprawdzone zabiegi na cellulit.

Czym jest cellulit?

Cellulit jest problemem natury estetycznej, z którym zmaga się większość kobiet. Jednym paniom to przeszkadza, inne są w stanie się przyzwyczaić do swojej pomarańczowej skórki. Cellulit wynika z nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej pod skórą. Objawia się to charakterystycznymi nierównościami na powierzchni ciała – grudkami, dołkami i rowkami. Złogi tłuszczu pod skórą uciskają naczynia limfatyczne i krwionośne, przez co dochodzi do osłabienia krążenia w miejscach objętych cellulitem. Organizm ma też problem ze sprawnym usuwaniem toksyn. Nowoczesne zabiegi antycellulitowe są w stanie zniwelować te problemy i zmniejszyć widoczność cellulitu. Warto jednak wykonywać je, nie rezygnując z aktywności fizycznej i diety, ponieważ w połączeniu ze zdrowym stylem życia przynoszą najlepsze efekty.

Skuteczne zabiegi na cellulit

W nieinwazyjnej redukcji cellulitu sprawdzają się nowoczesne technologie. Eksperci z Kliniki La Perla Bolesławiec – medycyna estetyczna proponują następujące terapie:

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa, nazywana też falą akustyczną, dociera do komórek tłuszczowych zlokalizowanych na różnych głębokościach. Silna stymulacja tkanki prowadzi do rozbicia komórek tłuszczowych, czego efektem jest usunięcie cellulitu i wyszczuplenie danego obszaru. Fala uderzeniowa działa również na skórę, stymulując produkcję kolagenu i poprawiając jej napięcie. Aby pozbyć się uporczywego cellulitu, konieczne jest wykonanie serii zabiegów.

Lipoliza laserowa

Zabieg wykonywany jest przy pomocy lasera nieablacyjnego, który nie podgrzewa tkanek, ale emituje zimne światło, które oddziałuje na głębsze warstwy skóry i tkankę tłuszczową. Pod wpływem wytworzonej energii trójglicerydy rozpadają się na kwasy tłuszczowe i glicerol, a następnie transportowane są za pośrednictwem układu limfatycznego do wątroby. Lipoliza laserowa prowadzi do wyszczuplenia danego obszaru ciała oraz wygładzenia pomarańczowej skórki. Chociaż efekty widoczne są już po jednej sesji, specjaliści zalecają serię 6–8 zabiegów.

Lifting HIFU

Technologia HIFU znana jest ze swojego głębokiego działania na skórę i tkankę podskórną, bez przerywania ciągłości naskórka. Skoncentrowane ultradźwięki docierają aż do trzech warstw (skóry właściwej, tkanki podskórnej i powięzi mięśniowej), dzięki czemu możliwe jest jednoczesne wyrzeźbienie ciała, napięcie skóry i zredukowanie cellulitu. Co ważne, jeden zabieg jest wystarczający, aby uzyskać maksymalne efekty.

Usuwanie cellulitu w klinice medycyny estetycznej

Ze skutecznych terapii antycellulitowych, wykonywanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, można skorzystać w dobrych klinikach medycyny estetycznej – tutaj znajdziesz więcej informacji. Specjaliści dobierają zabiegi w zależności od stadium zaawansowania cellulitu i oczekiwań Pacjenta. Najpierw jednak muszą wykluczyć przeciwwskazania do zastosowania wybranych technologii u danej osoby. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, specjaliści medycyny estetycznej często decydują się na połączenie kilku zabiegów w jednej terapii. Dzięki temu można uzyskać bardziej pogłębione i trwalsze efekty.