Strona główna » AC – ubezpieczenie samochodu dla przezornych kierowców
Ciekawe

AC – ubezpieczenie samochodu dla przezornych kierowców

Na polskich drogach codziennie dochodzi do setek kolizji i wypadków. Skutki nieprzewidzianych zdarzeń mogą być dotkliwe. Naprawa uszkodzonego samochodu albo uzyskanie specjalistycznej pomocy medycznej może przysporzyć niemałych trudności. Aby zminimalizować wydatki i zniwelować skutki kolizji, warto poszerzyć podstawowe ubezpieczenie OC o dodatkowe, nieobowiązkowe ubezpieczenie samochodu – AC. Co warto wiedzieć o polisie? Sprawdź!

Kompleksowe ubezpieczenie samochodu

AC, czyli autocasco, to ubezpieczenie samochodu, które możesz wykupić. W odróżnieniu od OC, jest nieobowiązkowe. Na poszerzenie podstawowego wariantu o AC najczęściej decydują się właściciele drogich samochodów, pojazdów niegarażowanych oraz wszyscy Ci, którzy cenią sobie komfort i spokój niezależnie od okoliczności. Ponadto, AC muszą być objęte samochody w leasingu.

Autocasco upoważnia do otrzymania środków w przypadku całkowitego zniszczenia lub uszkodzenia pojazdu na skutek zdarzeń losowych oraz jego kradzieży. Jeśli Twój samochód zostanie zniszczony przez wandali, zostanie uszkodzony podczas gradobicia albo zderzysz się  z dzikim zwierzęciem na nieoznakowanej drodze, szkoda zostanie usunięta na koszt ubezpieczyciela.

Ile kosztuje AC?

Zastanawiasz się, ile zapłacisz za ubezpieczenie AC? Podanie konkretnej kwoty nie jest możliwe. Składka za polisę wyliczana jest na podstawie wielu zmiennych związanych z ubezpieczanym mieniem (modelem i marką auta, mocą i pojemnością silnika, przebiegiem, rokiem produkcji) oraz  właścicielem pojazdu (doświadczeniem za kierownicą, wiekiem, miejscem zamieszkania, a nawet stanem cywilnym). Niektóre towarzystwa umożliwiają rozbicie płatności na dogodne raty.