Strona główna » Czym jest ubezpieczenie szkolne?
Motoryzacja

Czym jest ubezpieczenie szkolne?

Szukając sposobów na jak najlepszą ochronę dziecka, warto rozważyć zakup polisy ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie szkolne jest jednym z najczęściej sprzedawanych produktów – daje on możliwość uzyskania pomocy w przypadku nieszczęśliwego wypadku czy śmierci. Czym jest ubezpieczenie szkolne? Jaki zakres obejmuje? Kto może zostać objęty taką polisą?

Ubezpieczenie szkolne – czym jest i gdzie je kupić?

Ubezpieczenie szkolne to rozbudowana polisa ubezpieczeniowa, która skupia się na ochronie zdrowia i życia dziecka. Ubezpieczenie tego typu skierowane jest do dzieci i młodzieży uczących się, jednak w praktyce może być ona wykupiona dla nowonarodzonego dziecka. Górną granicą jest wiek 26 lat. Czy ubezpieczenie szkolne można zakupić wyłącznie w szkole? Zdecydowanie nie! Prawdą jest jednak, że wraz z nadejściem roku szkolnego w szkołach oferowane jest takie ubezpieczenie. Warto zapytać pedagoga czy nauczyciela o to, jakie warunki oferuje ubezpieczyciel i sprawdzić czy są one dobre. Okazuje się, że wiele firm może proponować diametralnie różne oferty. Ubezpieczenie szkolne można zakupić w wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Jak działa ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne działa przez pełen rok kalendarzowy. Z pewnością ważną informacją jest to, że ubezpieczenie to dotyczy ochrony zarówno w szkole, jak i poza nią. Ubezpieczenie chroni dziecko podczas zabawy w domu, na podwórku, w czasie wakacji, wyjazdów. Ubezpieczenie szkolne dostępne jest w kilku wariantach: zarówno podstawowym, jak i w wersji rozbudowanej. Podstawowa ochrona obejmuje pomoc w razie nagłych, nieszczęśliwych wypadków, ale też śmierci czy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Rozbudowane warianty ochrony obejmują zwrot kosztów leczenia szpitalnego, zwrot kosztów poniesionych na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, pomoc psychologiczną.

 

 

https://tarnow.net.pl/articles/s/i/460453 https://wadowiceonline.pl/sponsorowane/26531-dlaczego-musimy-miec-ubezpieczenie-samochodu https://www.rmfclassic.pl/polecamy/Inne