Strona główna » Czym charakteryzują się prefabrykowane ściany z keramzytobetonu
Dom i Wnętrze

Czym charakteryzują się prefabrykowane ściany z keramzytobetonu

Prefabrykowane ściany betonowe z keramzytobetonu są w dzisiejszych czasach najlepszą alternatywą dla zwykłych ścian prefabrykowanych z betonu konstrukcyjnego lub styrobetonu. Olbrzymia popularność wynika nie tylko z atrakcyjnej ceny, ale również z doskonałych parametrów użytkowych.

Jakie największe zalety?

Oryginalne prefabrykowane ściany betonowe wykonane są najczęściej z keramzytobetonu o klasie LC12/13, dlatego też nasiąkliwość wynosi maksymalnie 6%. Do największych zalet należy zaliczyć wytrzymałość na duże obciążenia, odporność na ogień i doskonałe parametry jeżeli chodzi o izolację termiczną i akustyczną. Ścienne prefabrykaty jak powszechnie wiadomo tworzą stabilną konstrukcję płytową, dzięki czemu można zastąpić nimi praktycznie całe murowane ściany. Godne polecenia są przede wszystkim ściany prefabrykowane wzmocnione stalowymi prętami albo specjalnymi siatkami o dużych oczkach. Opisywane płyty bardzo często posiadają zaprojektowane uchwyty montażowe albo haki transportowe, dlatego też nie ma nawet najmniejszego problemu z ich transportem oraz montowaniem.

Czym wyróżnia się dom z keramzytu?

keramzyt najprościej rzecz mówiąc to popularne kruszywo budowlane, które produkowane jest z gliny pęczniejącej. Prefabrykowane elementy wypalane są przy wysokiej temperaturze, dlatego też konstrukcje z niego wykonane są bardzo wytrzymałe. Keramzyt jest jednym z tych materiałów, który wykazuje rewelacyjne właściwości izolacyjne. Między innymi dlatego też tak wielu inwestorów wykorzystuje go do izolacji ścian fundamentowych, stropów albo podłóg. Technologia budowania domów z prefabrykatów keramzytowych rozwija się w bardzo szybkim tempie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą postawić nowy budynek w kilka dni. Z praktycznego punktu widzenia przed przystąpieniem do prac niezbędne jest jedynie przygotowanie stosownych fundamentów. Z keramzytu bez problemu można wykonać skomplikowane łuki, skosy albo dowolne otwory. Osoby, które chcą wybudować nowy dom z ceramicznych prefabrykatów keramzytowych powinny jak najszybciej rozejrzeć się za profesjonalną ekipą, która specjalizuje się właśnie w tej technologii.

Ściany prefabrykowane jednowarstwowe czy dwuwarstwowe?

Elementy ścienne, które wykonane są w całości z prefabrykatów mogą mieć budowę jednowarstwową albo kilkuwarstwową. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się prefabrykaty jednowarstwowe, które na placu budowy docieplane są standardowymi materiałami izolacyjnymi. Przy prefabrykowanych ścianach dwuwarstwowych istnieje możliwość zamontowania ocieplenia ze styropianu albo popularnej wełny mineralnej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe.