Strona główna » Pomysł na donice ogrodowe – sposób na dekorację
Dom i Wnętrze

Pomysł na donice ogrodowe – sposób na dekorację

Stworzenie przytulnej przestrzeni wypoczynkowej na tarasie czy balkonie nie jest trudne. Poza wygodnymi meblami wypoczynkowymi warto pomyśleć również o dekoracjach, np. w postaci kwiatów. Jaki pomysł na donice ogrodowe i rośliny wykorzystać?

Pomysł na donice ogrodowe – jakie donice wybrać?

Realizując pomysł na donice ogrodowe na tarasie oraz kwiaty, warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania. Projektanci proponują przede wszystkim donice technorattanowe – są one ciekawym uzupełnieniem kolekcji technorattanowych. Ich konstrukcja opiera się na lekkich stelażach aluminiowych, okrycie tworzy plecionka syntetyczna. Drugą opcją są donice kompozytowe, tworzone z połączenia cementu oraz włókna szklanego. Takie donice są wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, ścieranie, działanie niskich czy wysokich temperatur. Pomysł na donice ogrodowe to również donice wykonane z naturalnego rattanu – doskonale wpiszą się w one w klasyczne aranżacje. Rattan do tworzenia mebli i donic pozyskiwany jest z plantacji o zrównoważonym rozwoju. Oznacza to, że nie jest dewastowane środowisko naturalne.

Pomysł na donice ogrodowe i letnie kwiaty

Jaki pomysł na donice ogrodowe wykorzystać, by cieszyć się zielenią i wspaniałymi kwiatami w okresie wiosny? Chcąc ukwiecić taras na wiosnę, wystarczy w donice w okresie jesieni włożyć cebule hiacyntów, tulipanów i narcyzów. By ukwiecić taras latem, warto wybrać się po sadzonki pelargonii, lawendy czy goździków. Dobrym pomysłem okażą się również zioła, które będą oryginalną dekoracją, którą później z powodzeniem możemy wykorzystać w kuchni. Miłośnicy ogrodnictwa z łatwością poradzą sobie również z samodzielnym wyhodowaniem kwiatów ogrodowych w donicach, np. nasturcji. Pomysł na donice ogrodowe to także osadzenie w nich niskich krzewów lub tuj, które z czasem zaczną tworzyć zielony mur.