Strona główna » Zabezpieczenie niegarażowanego samochodu
Motoryzacja

Zabezpieczenie niegarażowanego samochodu

Niestety, większość osób mieszkających na osiedlach w większych miastach nie ma możliwości wykupienia garażu czy miejsca na podziemnym parkingu. Pozostawianie samochodów, w szczególności tych kosztownych, na osiedlowych parkingach wiąże się z ryzykiem kradzieży albo zniszczenia ich przez wandali czy podczas silnej burzy. Co możesz zrobić, aby zminimalizować skutki nieprzewidzianych zdarzeń, którym nie sposób zapobiec? Sprawdź!

AC – dodatkowa ochrona

Osobom niegarażującym swoich samochodów eksperci szczególnie polecają poszerzenie podstawowej polisy o ubezpieczenie AC, czyli autocasco. Nieobowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne chroni mienie przed kradzieżą, zniszczeniem oraz uszkodzeniem na skutek zdarzeń drogowych, działania osób trzecich oraz sił natury. Co ważne, o rekompensatę możesz ubiegać się nawet wtedy, kiedy to Ty jesteś sprawcą szkody albo ustalenie winnego jest niemożliwe.

Na wykupienie dobrej polisy AC najczęściej decydują się właściciele pojazdów o dużej wartości, kierowcy niegarażujący swoich aut oraz ci, którzy mieszkają w okolicy, gdzie szczególnie często dochodzi do kradzieży. Co ciekawe, zakup AC jest obowiązkowy w przypadku kupna auta w leasingu lub na kredyt. Umowa z ubezpieczycielem podpisywana jest na rok.

Wybierz mądrze!

Zanim podpiszesz umowę z ubezpieczycielem, dokładnie prześledź wszystkie zapisy zawarte w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Aby zyskać pewną i szeroką ochronę, wybierz dobrą ofertę dostosowaną do swoich potrzeb. Porównaj ze sobą kilka ofert i dokładnie przeanalizuj wszelkie ograniczenia. Dobrze dopasowane ubezpieczenie zapewni Ci  komfort korzystania z pojazdu i pewność w każdych warunkach. Na stronie beesafe.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji.

 

https://zycie.pl/artykul/kary-za-brak-ubezpieczenia/1233172 https://wadowiceonline.pl/sponsorowane/26531-dlaczego-musimy-miec-ubezpieczenie-samochodu https://tarnow.net.pl/articles/s/i/460453