Strona główna » Metoda żelowa zdobienia paznokci
Zdrowie i Uroda

Metoda żelowa zdobienia paznokci

Metoda żelowa zdobienia paznokci rekomendowana jest przede wszystkim przedstawicielkom płci pięknej, które są zapracowane i mają podczas dnia bardzo mało czasu dla siebie. Jest to również świetne rozwiązanie kobiet, które praktycznie zawsze chciałyby świetnie wyglądać.

Czym są dokładnie są paznokcie żelowe?

Należy mieć świadomość, że metoda żelowa zdobienia paznokci z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Rozwiązanie zalecane jest paniom zmagającym się z wolno rosnącymi, a także słabymi paznokciami.

Warto wiedzieć, że do wykonania omawianego manicure żelowego konieczna jest lampa UV lub LED, która będzie w stanie za pomocą światła utwardzić nałożony na płytkę paznokcia żel. Ponadto manicure żelowy umożliwia na uzyskanie paznokci charakteryzujących się naturalnym wyglądem.

Kto dokładnie powinien zdecydować się na paznokcie żelowe?

Metoda żelowa doskonale zda również egzamin na zaniedbanych i krótkich paznokciach. Warto również wiedzieć, że żel może być bez żadnego problemu aplikowany nie tylko na własnej płytce paznokcia, ale również na tipsach.

Paznokcie żelowe są świetnym rozwiązaniem dla przedstawicielek płci pięknej, które mogą poszczycić się zadbanymi i pięknymi paznokciami. Rekomendowany jest jednak kobietom, których praca nie będzie w stanie wpłynąć na powstanie ewentualnych uszkodzeń na paznokciach

Jak wygląda zabieg krok po kroku?

Jeżeli zostanie już wykonana dezynfekcja rąk konieczne jest zmiękczenie lub usunięcie skórki znajdujące się wokół paznokci. Z kolei paznokcie musza być skrócone do wymaganej długości. Kolejnym krokiem w celu osiągnięcia matowej powierzchni będzie opiłowanie paznokci bloczkiem kosmetycznym i nadanie im właściwego kształtu.

Koniecznie należy mieć świadomość, że zdecydowanie najbardziej istotnym etapem będzie zaaplikowanie żelu. Należy wykonać tą czynność nie tylko precyzyjnie, ale również starannie. Następnie trzeba oczyścić i odtłuścić płytkę. Trzeba zachować szczególną ostrożność wykonując ten zabieg, by nie rozlać żelu na skórki znajdujące się wokół paznokci. Ponadto właściwie zaaplikowany żel będzie wymagał utwardzenia światłem w specjalnej lampie LED przez pół minuty.

Warto zdawać sobie sprawę, że stylistki paznokci mają do dyspozycji bardzo szeroki wybór żeli potrzebnych do wykonania omawianego zabiegu. Mogą bowiem zdecydować się na wykorzystanie żeli kamuflujących, modelujących czy nabłyszczających. Zdecydowana większość przedstawicielek płci pięknej sięga jednak po żele jednofazowe, gdyż gwarantują wygodę aplikacji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/ metoda żelowa zdobienia paznokci.