Strona główna » Oryginalne tonery do drukarek czy zamienniki?
Ciekawe

Oryginalne tonery do drukarek czy zamienniki?

 

Właściciele profesjonalnego sprzętu drukującego mają do wyboru nie tylko oryginalne tonery do drukarek, ale również zamienniki. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też tym bardziej warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Co wybrać?

Zamienniki do tonera mogą kosztować nawet o połowę mniej niż oryginalne tonery. Przy bardzo częstym drukowaniu oszczędności w skali miesiąca mogą być naprawdę bardzo znaczne, dlatego też należy tym bardziej zwrócić uwagę na koszty wydruków.

Warto wspomnieć jednak o tym, że jakość druków z wykorzystaniem zamienników może być bardzo różna. Trafiają się lepsze i gorsze zamienniki. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że zamienniki od mało znanych producentów mogą niestety na stałe uszkodzić sprzęt drukujący. Aby uniknąć tego problemu należy postawić na dobre i znane marki, które mogą pochwalić się dużym doświadczeniem i wieloma zadowolonymi użytkownikami.

Przy zamiennikach kolor wydrukowanych dokumentów jest mniej intensywny, a co najgorsze na niskiej jakości papierze mogą pojawić się nieprzyjemne dla oka zanieczyszczenia. Warto wspomnieć również o tym, że wydajność w zamiennikach może okazać się również zdecydowanie niższa niż deklarowana.

O czym należy pamiętać?

Osoby, które decydują się na zamienniki powinny pamiętać o tym, że wielu producentów w przypadku awarii sprzętu, może odmówić naprawy. Nowoczesne drukarki potrafią zapisywać informacje o tym, jakie tonery były stosowane, dlatego też nie będzie można skorzystać z gwarancji na sprzęt.

Wiele zamienników niskiej jakości może również odmówić współpracy z drukarkami. Uważać należy przede wszystkim na bardzo tanie tonery do drukarek, których jest pełno na aukcjach internetowych.

A może niezawodne tonery regenerowane?

Ciekawą alternatywą dla zamienników są regenerowane tonery do drukarek, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność. Praktycznie w każdym większym sklepie komputerowym można znaleźć zregenerowane kasety z tonerami oryginalnymi i zamiennikami.

Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które specjalizują się w regeneracji tonerów oryginalnych. W tym konkretnym przypadku należy zanieść własny toner do regeneracji, gdzie zostanie ponownie napełniony. Regeneracja jest dobrym wyborem dla wysokiej jakości tonerów, które są bardzo często użytkowane. Pamiętać należy jedynie o tym, aby korzystać z profesjonalnych punktów serwisowych, które specjalizują się w kompleksowej regeneracji tonerów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl.

https://zycie.pl/artykul/kary-za-brak-ubezpieczenia/1233172 https://tarnow.net.pl/articles/s/i/460453 https://wadowiceonline.pl/sponsorowane/26531-dlaczego-musimy-miec-ubezpieczenie-samochodu