Strona główna » Parasole ogrodowe idealne na upalne lato
Dom i Wnętrze

Parasole ogrodowe idealne na upalne lato

Czy istnieje idealny parasol ogrodowy? Warto poświęcić nieco czasu na znalezienie produktu, który spełni oczekiwania. Na rynku bez trudu znaleźć można parasole o dużych, jak i mniejszych czaszach, przez co można dopasować produkt zarówno odpowiedni do ogrodu, jak i na taras czy balkon. Istotne jest także to, że do wyboru jest wiele rodzajów podstaw – od klasycznych, dedykowanych na tarasy, poprzez podstawy do wkopania w ziemię, aż po podstawy, w których zastosowano kółka i hamulce, co pozwala na bezproblemowe przesuwanie konstrukcji.

Funkcjonalne parasole z trwałych materiałów

Nowoczesne parasole ogrodowe projektowane są z olbrzymią precyzją oraz z myślą o użytkownikach. Poza licznymi punktami regulacji parasole uzupełniane są o oświetlenie LED, które pozwala na oświetlenie przestrzeni wypoczynkowej po zmroku. To prosty sposób na przedłużenie miłych chwil blisko natury oraz cieszenie się przestrzenią wypoczynkową, kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Uwagę zwracają czasze – są one tworzone z tkanin technicznych, które odznaczają się podwyższoną odpornością na ścieranie, uszkodzenia czy płowienie. Czasza może być też odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach – mówią specjaliści ze sklepu gardenspace.pl.

Jak utrzymać parasol ogrodowy w dobrej kondycji przez wiele lat?

Sposobem na doskonały wygląd wybranego parasola ogrodowego jest regularne stosowanie pokrowców ogrodowych. Pokrowce tworzone są z tkanin technicznych o gęstym splocie, przez co nie pozwalają one na osadzanie się kurzu na powierzchni parasola. Pokrowce pozwalają na cyrkulację powietrza, przez co tkanina parasola nie jest narażona na kondensację wilgoci. Dzięki stosowaniu pokrowców parasole ogrodowe na długi czas zachowają doskonały wygląd i żywy kolor. Pokrowce rekomenduje się stosować również podczas przedłużającej się nieobecności w domu, kiedy parasol ogrodowy nie jest użytkowany.