Strona główna » Pokój dzienny: komfortowy i funkcjonalny
Dom i Wnętrze

Pokój dzienny: komfortowy i funkcjonalny

Pokój dzienny czy salon to serce każdego domu. To właśnie tutaj gromadzą się domownicy po posiłkach, tu wspólnie spędzają czas, tutaj mogą odpocząć po długim i męczącym dniu. Jak zaaranżować pokój dzienny, który posłuży wszystkim domownikom? Jakie meble i dodatki wybrać, aby miejsce to zachęcało do odpoczynku?

Salon aranżowany w konkretnym stylu

Współcześnie mamy wiele możliwości aranżowania pokojów dziennych – warto wykorzystać jeden z wiodących trendów. Wśród najchętniej wykorzystywanych wymienia się styl minimalistyczny, styl scandi, styl mid-century. Szczególnie ten ostatni króluje ostatnio w sklepach i polskich domach. Mid-century to estetyka XX wieku w najlepszej formie. Króluje tu funkcjonalność i elegancja, wyrafinowana prostota. Wygodne, obszerne sofy narożne, klasyczne sofy i fotele, pufy, stoły drewniane, drewniane komody i kasetki. Chcąc ozdobić takie wnętrze wykorzystajmy lampy – te również pełnią dwie funkcje: oświetlenia i ozdoby. Ciekawe meble i dodatki odpowiednie do wnętrz w stylu mid-century znajdziemy w sklepie notodo.pl.

Pokój dzienny nawiązujący do najlepszych lat polskiego designu

Moda na polski design wraca w wielkim stylu. Słynne fotele 366 to tylko jeden z wielu przedmiotów pożądania Polaków. Pragniemy żyć wygodnie i stylowo, a design lat 60. I 70 doskonale oddaje te potrzeby. Aranżując pokój dzienny postawmy na naturalne meble, wygodne fotel i sofy, dobre oświetlenie, ciekawe wizualnie stoliki kawowe. Nie zapominajmy o miejscu na książki, płyty winylowe, zestaw TV czy audio. W salonach inspirowanych polską modą retro nie zapominajmy o stylizowanych lampach o dużych kloszach.

Zadbajmy o to, aby w salonie otoczyć się pięknymi dodatkami – w wielu przypadkach to one tworzą całość wnętrza. Pledy, poduszki, koce – to tylko jedna z licznych propozycji znanych producentów i designerów.