Strona główna » Dobre okna balkonowe przesuwne
Dom i Wnętrze

Dobre okna balkonowe przesuwne

Okna tarasowe są w stanie wpuścić do środka ogromną ilość światła dziennego. Na jakie jednak okna należy się zdecydować? Czy okna balkonowe przesuwne będą dobrym pomysłem? Przyjrzyjmy się tym oknom, które stanowią jedną z propozycji od producentów okiennych.

Funkcjonalne okna balkonowe przesuwne

Okna przesuwne stały się nie lada konkurencją dla tradycyjnych okien rozwieralnych. Modele przesuwne cechują się niezwykłą funkcjonalnością, a do tego większą powierzchnią szkła. Jeżeli ktoś marzy o tym, aby mieć lepszy obraz na otaczający świat, to koniecznie powinien wybrać ten model. Jedną z ich najważniejszych zalet jest to, że pozwalają one w lepszy sposób urządzić powierzchnię w domu, ponieważ pozwalają one na oszczędność miejsca. Ich rozmiary mogą przerażać, ale nie trzeba się niczego obawiać – do ich otwarcia wcale nie potrzeba tak dużo siły, więc każda osoba sobie poradzi. Skoro już wiemy dlaczego warto je kupić, to poznajmy “drugą stronę medalu”.

Wady okien przesuwnych

Ze względu na swoje duże rozmiary, okna balkonowe przesuwne nie są łatwe w montażu. Na takie okna trzeba zdecydować się już na etapie tworzenia projektu domu, ponieważ ich zastosowanie wymaga podmurowania specjalnymi bloczkami. Do tego trzeba będzie wykonać specjalną warstwę ocieplenia, która zapobiegnie tworzeniu się mostków termicznych. Tak, są to bardzo wygodne okna w codziennym użytkowaniu, ale umycie tak dużej powierzchni nie jednej osobie będzie sprawiać kłopot, dlatego niektóre osoby żałują zakupu takiej stolarki okiennej.