Strona główna » Nowoczesne domy skandynawskie – tanie domy parterowe pod klucz
Dom i Wnętrze

Nowoczesne domy skandynawskie – tanie domy parterowe pod klucz

Nowoczesne technologie oraz liczne innowacje sprawiają, że każdego dnia możemy zaobserwować zmiany wokół nas – dotykają one praktycznie każdej branży. Decydując się na kupno czy wybudowanie domu również możemy zetknąć się z wieloma nowościami, które z pewnością pozytywnie nas zaskoczą. Co warto wiedzieć o domach w konstrukcji szkieletowej?

W poszukiwaniu idealnego domu drewnianego

Kto pomoże nam w zrealizowaniu marzenia o domu drewnianym? Dawniej w Polsce trudno było znaleźć specjalistów, którzy mogliby wykonać dla nas projekt czy rozpocząć budowę. Dzisiaj jest znacznie łatwiej – w całej Polsce znajdziemy wykonawców, których zadaniem jest zaproponować nam projekt domu dostosowany do naszych potrzeb. Wśród licznych projektów znajdziemy tanie domy parterowe pod klucz, domy z możliwością zabudowania poddasza, domy piętrowe, domy z garażami. Na etapie wyboru projektu możliwe jest omówienie ewentualnych, niewielkich zmian w bryle domu.

Kolejnym krokiem jest wybranie materiałów budowlanych. Niezwykle ważnym aspektem jest pochylenie się nad materiałami wypełniającymi ściany – będą one przede wszystkim izolować od chłodu. Zastosowanie nowoczesnych technologii dociepleniowych pozwoli na zwiększenie termoregulacji wewnątrz domu i zmniejszenie rachunków za ogrzewanie w przyszłości.

W jakim czasie budowany jest dom drewniany w konstrukcji szkieletowej? W zależności od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym czy deweloperskim czas ten waha się od 2 do 4 miesięcy.

Dlaczego warto wybrać dom drewniany?

Zalet domów w konstrukcji szkieletowej jest wiele – jedną z nich jest znacznie niższa cena niż w przypadku domów murowanych. W czasach, kiedy ceny za metr mieszkania w średnich i dużych miastach szybują do góry własny dom na niewielkiej działce to doskonała alternatywa.